На питання: «Як та чим можна допомогти онкохворим дітям?» ми не втомлюємось відповідати: «Допомога буває різною». Саме так! – волонтером стати легко. Нижче наводимо стислий перелік допомоги волонтерів. Хочемо звернути Вашу увагу: якщо Вам ще не виповнилось 18 років, то стати волонтером в лікарні не вийде. Це пов’язано з лікарняними правилами та специфікою захворювань наших підопічних. Ви, звичайно, можете допомогти поза лікарнею.
Перш за все, волонтери бувають лікарняні та поза лікарняні. Тобто серед волонтерів є чимало людей, що не відвідують дітей у відділенні онкогематології. Тим не менш, їх допомога є дуже важливою!
Отже, поза лікарняне волонтерство. Це може бути розповсюдження інформації про дитину, прохань про допомогу в інтернеті: в соціальних мережах, у себе на сторінці.
Допомога типу «зустріти, передати, привезти, віднести». Часто в лікарні поряд з дитиною перебуває лише хтось один з батьків, який не може відлучитись з лікарні. Тож передати ліки батькам, або матеріал в лабораторію, зустріти та забрати ліки, результати аналізів фізично батьки не можуть. В цьому випадку приходять на допомогу волонтери. Надзвичайно добре, якщо у Вас є власна машина та/або Ви живете неподалік вокзалу, лікарні та/або у Вас багато вільного часу.
Допомога в покупці ліків (за кордоном). Часто дітям потрібні ліки, що відсутні в аптеках України. Батьки шукають можливості придбати ці медикаменти за кордоном та привезти їх. В основному ці ліки продаються при наявності рецептів. Також є ліки, що не потребують рецептів, наприклад, гель Daktarin (Daktar) для ротової порожнини при стоматиті. Коштує в Європі він від 3 до 5 євро.
Організація благодійних акцій, концертів, змагань, виставок. Благодійні заходи проводяться для збору коштів на лікування конкретної дитини, або для придбання медикаментів для онкохворих дітей, або ж придбання обладнання для відділення, чи для інформування про проблеми дитячої онкології.
«Листи від таємного друга». Такі проекти – вже не новина у відділеннях онкогематології. Ви можете обрати собі підопічного та щотижня надсилати йому листи. В цих листах можуть бути цікаві розповіді, слова підтримки. До них прикладаються маленькі сувеніри: біжутерія, розмальовки, журнали, наліпки… Діти дуже чекають на ці листи.
Поповнення «Коробки хоробрості». З цієї чарівної коробочки дитина отримує винагороду за хоробрість після неприємної медичної процедури. Ви можете організовувати збір іграшок для коробки та передавати їх.
Лікарняне волонтерство також досить різноманітне. Перш за все, це проведення занять з арт-терапії. Творчі заняття відволікають дітей від тривалого лікування, дарують позитивні емоції. Ви можете приєднатись до групи волонтерів, що проводять творчі заняття. Або ж, якщо Ви володієте якоюсь технікою рукоділля, чи маєте цікаву тему для заняття, Ви можете поділитись цими знаннями з хворими дітками. Головне – любити дітей та бути психологічно стійким (адекватним). Обов’язково треба зважити чи зможете Ви регулярно протягом тривалого часу займатись з дітками у відділенні.
Організація свят для дітей. Всім нашим підопічним, що тривалий час знаходяться у відділенні, ще більше хочеться свят ніж здоровим діткам. Більшість з них святкують свої дні народження, Різдво, Новий рік та інші свята в лікарняних стінах. Ви можете організовувати такі заходи. Для цього потрібні: цікаві розваги для дітей, подарунки, солодощі.
Проведення різноманітних майстер-класів. Майстер-класи можуть бути не тільки в рамках про«арт-терапії». Ви можете організувати та проводити індивідуальні або групові заняття з ігри на гітарі, з фотозйомки, чи заняття з настільних ігор, тощо.
«Лікарняна клоунада». В рамках цього проекту у відділення до дітей щотижня приходять веселі клоуни. Наші друзі – волонтери з Братства лікарняних клоунів «Червоні носи» проводять заняття з підготовки лікарняних клоунів. Якщо Ви відчуваєте в собі сили розважати дітей з допомогою клоунського носика, жартів та веселощів – приєднуйтесь!
Тож, якщо ви маєте натхнення та можливість долучитись до оного з волонтерських проектів – звертайтесь! Будемо раді бачити Вас у нашому дружньому колективі!
5 Comments, RSS