Історія волонтерської організації та фонду

Витоки волонтерського руху беруть свій початок з грудня 2009 року з намагання однієї небайдужої людини покращити долю онкохворих дітей. Три місяці потому зворушлива і трагічна історія півторарічної дівчинки, яка просочилася у соціальні мережі, привела у відділення онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні ще 5 волонтерів. Побачене там страждання і розпач не однієї дівчинки, а більше десятка тяжкохворих дітей, вже не дозволили піти звідти, не зробивши нічого для інших – це стало поштовхом для створення волонтерської групи.

За пів року численність волонтерів зросла удвічі, відповідно, постало питання щодо організованості і упорядкування волонтерського руху в Рівному. З цією метою ми створили громадську організацію “Берегиня Рівненська”, у якій було сплановано та розподілено обсяг роботи та обов’язків для кожного волонтера.

Кількість завдань, які ми вирішуємо, зростають разом з чисельністю членів нашої організації, хоча на початку її заснування було великою проблемою зібрати кошти навіть на одну упаковку дороговартісних ліків одній дитині. Наразі зібрати гроші не легше, однак чисельність волонтерської групи зросла утричі, а то і вчетверо! І як на початку діяльності, так і в умовах сьогодення – потрібне Ваше співчуття, Ваша допомога, Ваша участь.

У травні 2011 року нами заснований благодійний фонд «Скарбниця Надії» який акумулює основну фінансову допомогу для онковідділення РОДЛ. Всю інформацію про наших підопічних і про нашу діяльність Ви зможете знайти на нашому сайті.

Результати нашої діяльності:

 • Перше і найголовніше: кількість наших «випускників» понад сімдесят дітей. Це діти, які закінчили основне лікування станом на 01.06.2017р.
 • За час існування нашої волонтерської групи та фонду благодійниками стали декілька тисяч людей. Донорами крові для дітей стали більше 500 людей.
 • До створення благодійного фонду завдяки постійній роботі волонтерів на рахунки батьків зібрано 460 тис.грн. З моменту створення благодійного фонду «Скарбниця Надії» було надано допомоги на суму більше 5 млн. гривень. Майже 4 млн. гривень – це допомога онкохворим дітям, яка надавалась у вигляді медикаментів.
 • Крім онкохворих дітей з 2012 року фонд став надавати допомогу пацієнтам з неонкологічними діагнозами. Загальна сума такої адресної допомоги за 2012-1016рр становить понад 450 тисяч гривень.
 • Благодійниками придбано обладнання, меблі, побутову техніку на суму близько 700 тисяч гривень. Оплачено ремонт старого обладнання. Здійснено ремонт господарського приміщення та душової. Оплачено встановлення метало-пластикових вікон у відділенні онкогематології РОДЛ. Також допомога у придбанні та ремонті обладнання, у ремонтах приміщень та господарських потребах надається і іншим відділенням РОДЛ та медичним закладам нашого міста.
 • Зусиллями волонтерів створено базу «Банк» донорів. Завдяки цьому тепер рідко трапляються ситуації, коли в терміновому порядку потрібно шукати донорів «на вчора», і вже не треба  просити допомоги  просто на вулиці у незнайомих перехожих. До того ж волонтери відповідальні за цей напрямок нерідко допомагають родинам у пошуку донорів для хворих родичів.
 • У відділенні діє група волонтерів, які здійснюють психологічну підтримку дітей та їхніх родин, роз’яснюють про небезсенсовність  боротьби з раком, про складності і особливості лікувального процесу.
 • Проводяться заняття по арт-терапії, проекти «Логічні ігри» та «Мультитерапія»  для відволікання уваги дітей від багатомісячного  тяжкого лікувального процесу.
 • Також проводяться святкові заходи «Дня іменинника», дня Святого Миколая, Різдва. Створено дитячий куточок – придбано меблі, книжки та іграшки.
 • У відділенні онкогематології та в будинку дитини стартував проект «Лікарняна клоунада». До дітей в лікарню щотижня приходять веселі клоуни та розважають їх в найважчі хвилини довгого лікування.
 • За ці роки в фонді сформувалася команда з 35 активних волонтерів, кожен з яких відповідає за свою маленьку ділянку роботи.
 • Найголовніше – на чужу біду відгукнулись тисячі мешканців області і міста, котрим небайдужа біда онкохворих дітей. Адже чужих дітей не буває. Це діти наших сусідів, з нашого двору, з нашої вулиці, з нашого міста. Вони – майбутнє України і нам не все одно, нам не байдуже!

Проблеми благодійного фонду «Скарбниця Надії»

Перші роки від часу заснування волонтерського руху вся діяльність фінансувалась за рахунок самих волонтерів. За п’ять років нашої діяльності ми впевнились у важливості комплексного та системного підходу до проблем дитячої онкології. Тобто професійна, системна та якісна робота фонду, його розвиток не можливі без постійних працівників, для яких діяльність у фонді стане основною роботою.

Що потрібно для ефективної діяльності волонтерської організації?

Щомісячні потреби:
1. Орендна плата за офісне приміщення для роботи фонду, зборів волонтерів, зустрічі добродійників та людей, що цікавляться долею дітей та волонтерською діяльністю, для зберігання речей та ліків, що передаються у відділення – 1500 грн.
2. Оплата інтернету та зв’язку – 100 грн.
3. Оплата роботи двом волонтерам – керівнику та бухгалтеру фонду. Попри те, що волонтерство засноване на добровільній і безоплатній діяльності, ми гостро відчуваємо потребу у людях, які зможуть приділяти більше часу діяльності, ніж це є зараз. Потреби на мінімальну зарплату та виплату всіх податків для двох працівників –  7000 грн.

В разі, якщо Ви з розумінням ставитесь до нашого прохання та готові допомагати організації волонтерів в їх діяльності, можете перераховувати кошти на вказаний нижче рахунок. Будемо вдячні за будь-яку допомогу:

Благодійний фонд «Скарбниця Надії»
Код ЄДРПОУ 37685693
Рахунок  26009336789200
Банк отримувача: АТ “УкрСиббанк”
МФО 351005
Призначення платежу: Добровільна пожертва на статутну діяльність

Благодійний фонд «Скарбниця Надії»
Код ЄДРПОУ 37685693
Рахунок  26007054713460
Банк отримувача: КБ “Приватбанк”
МФО 333391
Призначення платежу: Добровільна пожертва на статутну діяльність

Картка Приватбанк
5169 3305 1506 8762 – корпоративна карта БФ “Скарбниця Надії”, за банківськими правилами повинна бути емітована на фіз. особу – голову правління фонду, Реву Мар’яну Володимирівну та прив’язана до поточного рахунку фонду. Призначення платежу – Добровільна пожертва на статутну діяльність

Відповідальні особи за напрямки діяльності волонтерської організації та фонду

 • Мар’яна Рева  –  голова правління благодійного фонду «Скарбниця Надії» –   (098) 45 26 916.
 • Олександр Петровський – голова наглядової ради РОДЛ, засновник волонтерської організації, керівник ГО “Берегиня Рівненська”.
 •  Юрій Яцюк – волонтер, відповідальний за арт-терапію – (096) 852 44 84.
 •  Юлія Дубень – волонтер, відповідальна за «Банк донорів» – (098) 218 81 04.
 • Загалом організація нараховує 35 активних членів.

БФ «Скарбниця Надії» м.Рівне, вул.Д.Галицького 19, оф.519.

Якщо Ви бажаєте долучитися до волонтерської діяльності, зв`яжіться з нами через розділ контакти.

Онкогематологічне відділення Рівненської обласної дитячої лікарні м.Рівне, вул. Київська, б.60 Тел. (0362)28-98-10.  Зав. відділенням – Краков’ян Любов Іванівна

Звернення до меценатів

   Волонтери громадської організації «Берегиня Рівненська» і благодійного фонду “Скарбниця Надії”, що опікуються дітьми, котрі перебувають на лікуванні в онкогематологічному відділенні Рівненської обласної дитячої лікарні, звертаються до громадськості Рівного з метою знайти меценатів готових фінансувати частину нашої діяльності (проекти фонду). Попри те, що два останніх роки з часу заснування волонтерського руху вся діяльність фінансувалась за рахунок самих волонтерів, проблеми , які ми намагаємось вирішувати потребують значно більших фінансових витрат, ніж є можливості наших родин. Без Вашої допомоги нам буде вкрай важко допомагати нашим маленьким пацієнтам. Проблеми лікування онкохворих дітей не є особистими проблемами родин цих дітей, це проблеми громади і суспільства в цілому, і з ними може стикнутися будь-хто, незалежно від статусу і фінансової спроможності. В разі якщо Ви з розумінням ставитесь до нашого прохання і готові допомагати організації волонтерів та фонду в їх діяльності можете перераховувати кошти на рахунок , будемо вдячні за будь-яку допомогу:

Благодійний фонд «Скарбниця Надії»
Код ЄДРПОУ 37685693
Рахунок  26009336789200
Банк отримувача: АТ “УкрСиббанк”
МФО 351005
Призначення платежу: Добровільна пожертва на статутну діяльність

Благодійний фонд «Скарбниця Надії»
Код ЄДРПОУ 37685693
Рахунок  26007054713460
Банк отримувача: КБ “Приватбанк”
МФО 333391
Призначення платежу: Добровільна пожертва на статутну діяльність