Благодійний фонд Скарбниця Надії

Не для того ми боролися за зміну вкрай неефективного керівника Рівненської обласної дитячої лікарні, щоб після обрання нового, пустити ситуацію на самоплин. І думати, що ми вже зробили все для того аби ситуація в лікарні змінилась кардинально на краще. Після голосування колективу РОДЛ за кандидатів на посаду головного лікаря я поіронізував, що В.Я. Бойко просто не усвідомлює у що він втягнувся.
З ідеєю створення Наглядової ради РОДЛ ми носимося з серпня, коли надіслали перше звернення голові облради М.М. Кириллову, від якого отримали цілковиту підтримку та розуміння необхідності такої структури. В.Я. Бойко, обійнявши посаду, у відповідь на звернення ініціативної групи з пропозицією створити Наглядову раду РОДЛ, попри наші побоювання , одразу підписав наказ про її створення і перші консультації пройшли конструктивно.
Засновниками Наглядової Ради є :
1. Кузмічова Марина Анатоліївна – директор РОЧБО «Серце дітям України»
2. Кутик Юлія Миколаївна – керівник БФ «Скарбниця Надії»
3. Петровський Олександр Олександрович – керівник ГО «Берегиня Рівненська»
4. Рева Мар’яна Володимирівна – заступник голови правління БФ «Скарбниця Надії»
5. Терентьєв Сергій Григорович – керівник РММГО «Новий рівень»
6. Торбіч Антоніна Олександрівна – координатор Громадського руху «За життя», заступник головного редактора в ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»
7. Шавловський Ярослав Олександрович – виконавчий директор РОГО «Правова асоціація «Паритет»
8. Білецька Інна Олександрівна – журналіст телеканалу ІНТЕР
Всі ці люди допомагають тяжкохворим дітям, окремим відділенням та лікарні в цілом , або ж мають волонтерський досвід.
Коротко опишу питання і проблеми, які ми вже почали обговорювати. Днями вже оприлюднимо свої рішення і передамо їх на розгляд керівництва РОДЛ:
1. Плануємо разом з керівництвом лікарні розробити програму розвитку лікарні на 3 роки: обладнання , ремонти, меблі, навчання медперсоналу, оптимізація відділень.
2. Збираємось кардинально змінити підхід в забезпеченні лікарні ліками.
3. Очікуємо, що збір благодійних пожертв буде приведено у відповідність до Закону «Про благодійну діяльність» на основі добровільності, прозорості використання у відповідності призначень допомоги та відкритості звітності .
4. Розробити програму економії комунальних витрат із залученням фахівців.
5. Будемо вимагати проведення прозорої кадрової політики лікарнею на умовах відкритих конкурсів. За влаштування на посаду в лікарні не буде «такс» .
6. Питання оренди майна лікарні (приміщень) – встановлення адекватних, а не занижених цін за м.кв. , визначення приміщень які можуть здаватись в оренду за медичним призначенням, за умов що дані медичні послуги або обладнання відсутні в лікарні.
Та багато багато іншого, але нехай це залишиться «сюрпризом» для деяких осіб.
І звичайно ж намагатимемось здійснювати постійний контроль всього і всіх (тендери, бюджет, витрати). Як в нашій діяльності без контролю?
Рішення Наглядової ради РОДЛ ми викладатимемо в групі у фб (просимо підписуватись):
https://www.facebook.com/groups/boardRODL/
25 грудня головою Наглядової ради РОДЛ обрали мене і все тільки починається, як і рівно 5 років тому почалась історія волонтерів онковідділення з яких виросли БФ «Скарбниця Надії» та ГО “Берегиня Рівненська” .
http://poryatunok.at.ua/index/pro_volonteriv/0-2
Я не знаю коли там МОЗ планує розпочати реформу охорони здоров’я, але ми вже почали реформу дитячої лікарні.

Олександр Петровський

Голова Наглядової ради РОДЛ

засновник ГО “Берегиня Рівненська”