Благодійний фонд Скарбниця Надії

Як і п’ять років тому основним завданням фонду є збір коштів на медикаменти. Від того наскільки вчасно будуть доставлені ліки залежить якість лікування. Основними препаратами, які закуповує фонд для онкохворих дітей є протипухлинні, протигрибкові препарати та супроводжуюча терапія.

Препарати для протипухлинної терапії надаються дітям за рахунок державних закупівель. Але дуже часто обсяг таких закупівель не забезпечує або забезпечує не в повному об’ємі  онкохворих дітей. Тому часто проводиться збір саме на препарати хіміотерапії: Доксорубіцин, Метотрексат, Темодал та ін.  Також є препарати, які вже тривалий час відсутні у аптеках України, хоча затверджені протоколами і є життєво необхідними для лікування. Це Космеген, Пуринетол.

Нашим діткам – пацієнтам онкогематології постійно потрібні препарати для протигрибкової терапії. В ослабленому хворобою та хімією дитячому організмі грибки почувають себе на стільки добре, що подекуди боротьба з ними постає на першому плані.  Якщо не лікувати це ускладнення можна втратити дитяче життя не дивлячись на успішне лікування основного захворювання. Тому для ослаблених онкохворих дітей потрібні такі дорого вартісні і якісні препарати: Віфенд, Кансидас. Вартість одного флакона таких препаратів сягає кількох тисяч гривень. Тому дуже часто у нас з’являються термінові прохання про допомогу, адже грибок не чекатиме.

До супроводжуючої терапії відноситься дуже багато препаратів. Найнеобхіднішими є колонієстимуючі препарати. Ці препарати допомагають збільшувати кількість  лейкоцитів в крові, яка невпинно  знижується під час хіміотерапії. Грастим , Граноцит, Нейпоген – життєво необхідні кожній дитині під час хіміотерапії.

Також під час лікування потрібні протирвотні препарати, щоб подолати основну побічну дію протипухлинних препаратів – блювоту. Серед цих препаратів Новобан та Зофран. З допомогою цих ліків хіміотерапія стає для дітей не такою виснажливою.  Також для успішного лікування використовують гормональні препарати – Преднізолон та Дексаметазон. А ще, крім грибків, для наших діток становлять загрозу віруси та бактерії. Ось чому назви противірусних – Зовіракс, Ацикловір та антибактеріальних препаратів  – Бісептол, Ванкоміцин,  Тіенам, Міронем, зустрічаються в наших проханнях про допомогу.