Програма суспільної підтримки онкохворих дітей
Суть програми: У відділенні онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні перебувають на лікуванні діти з важкими діагнозами. Та медики навчились лікувати дитячі онкозахворювання – 60-90% дітей , в залежності від діагнозу , виліковується повністю. Біда цих дітей в тому, що дороговартісне лікування, яке зобов’язана оплачувати держава, важким тягарем лягло на плечі їхніх родин. Зрозуміло, що батьки зроблять все можливе для порятунку своїх дітей. Проте суми в 200-500 тис. гривень на рік непідйомні для цих родин, а лікування деяких діагнозів за кордоном обходиться у фантастичні 150-250 тис. євро! Якщо ж не надавати відповідного лікування, хвороба дуже швидко прогресує і за лічені тижні відбирає найдорожче в батьків. Програма суспільної підтримки онкохворих дітей покликана створити та поглибити міжособистісні , міжкорпоративні та інформаційні зв’язки громади Рівного задля вирішення проблеми фінансування лікування онкохворих дітей з РОДЛ і забезпечити неперервність і адекватність їх лікування.
Мета програми: Забезпечити відділення онкогематології РОДЛ дороговартісними медпрепаратами, витратними матеріалами ( до них відносяться шприци, інфузійні системи, сети для тромбоконцентрату, фактори, аналізатори крові на гепатит), обладнанням, донорською кров’ю та препаратами крові (тромбоконцентрат) в повній мірі, яка б дозволяла вчасно виявляти онкозахворювання та розпочинати лікування дітей без втрати часу на пошук колосальних коштів їхніми родинами, адже при онкозахворюваннях втрата часу значно ускладнює або ж і унеможливлює подальше лікування.
Засади участі: Приймати участь в програмі мають право як фізичні так і юридичні особи. Участь в програмі добровільна і безоплатна. Кожен учасник програми бере на себе відповідальність регулярно допомагати онкохворим, дітям, що перебувають в онкогематологічному відділенні РОДЛ, в тій мірі , в якій дозволяють його можливості. В разі необхідності, можливе збереження конфіденційності жертводавця. Звітність по надходженням коштів загальнодоступна і викладається на сайті фонду www.poryatunok.at.ua в розділі «Звіти» .
Що дає участь в програмі для жертводавця? Нічого, крім причетності до порятунку десятків дитячих життів та створення нового відповідального перед своїми нащадками суспільства. Від фонду : імена учасників та назви установ і організацій будуть внесені в розділ «Учасники програми» та отримають спеціальні публічні відзнаки-наклейки або значки-відзнаки «Учасник програми суспільної підтримки онкохворих дітей».
Форма участі у програмі
- Фінансова допомога:
Фінансова допомога акумулюється на рахунку благодійного фонду і розподіляється відповідно від вибраного адресного (добровільна пожертва на «прізвище дитини») чи безадресного ( добровільна пожертва ) виду призначення платежу:
БФ “Скарбниця Надії”
АТ “УкрСиббанк”
26009336789200
ЄДРПОУ 37685693
МФО 351005
Призначення платежу – добровільна пожертва.
БФ “Скарбниця Надії”
КБ “Приватбанк”
26007054713460
ЄДРПОУ 37685693
МФО 333391
Призначення платежу – добровільна пожертва
Безадресна допомога розподіляється за таким напрямками:
- «Медикаменти» – безадресні благодійні надходження спрямовуються на закупівлю препаратів для хіміотерапії, антибіотиків, препаратів підтримуючої терапії, ліків для лікування гепатиту. Значна частина саме цих витрат лягає на плечі батьків. Затримка з покупкою перерахованих вище препаратів хоча б на один день, знижує шанси дитини перемогти хворобу.
- «СОС фонд» – безадресні благодійні надходження спрямовуються на закупівлю препаратів, які необхідні для покращення аналізів маленьких пацієнтів – грастим, граноцит, нейпоген. Під час проходження курсів хіміотерапії у дітей постійно знижуються показники крові (тромбоцити, лейкоцити, гемоглобін). Поки аналізи не наблизяться до норми, хіміотерапія зупиняється. Наше завдання якнайшвидше допомогти дитині подолати падіння аналізів і зробити такі перерви в протоколах лікування мінімальними.
- «Розхідні матеріали» – безадресні благодійні надходження спрямовуються на закупівлю витратних матеріалів – систем для трансфузій, антикоагулянту, одноразових сетів для сепарації, систем для інфузоматів , систем для розчинів, фільтрів для систем до інфузоматів, голок для біопсії, реактивів для проведення аналізів і обстежень.
- «Точний діагноз» – безадресні благодійні надходження спрямовуються на фінансування обстежень у дітей, які мають підозру на онкологічне захворювання та у дітей, яку проходять лікування у відділенні гематології. Питання обстежень є особливо важливим, від точної діагностики залежить успішність подальшого лікування дитини. Одним з вкрай важливих аспектів цього питання також є допомога батькам на першому етапі – встановлення правильного діагнозу, коли онкологічний діагноз тільки під підозрою. Впевненість в тому, що в нашому місті є люди, які готові допомогти в цю страшну хвилину, додає сил батькам і вони більш сміливо вступають в боротьбу за здоров’я своєї дитини, не відмовляються від лікування онкологічного захворювання.
- «Розвиток фонду» – Не зважаючи на те, що волонтерська праця заснована на громадських засадах і є безкоштовною, фонд не може працювати без жодних витрат. Сюди відносяться витрати на оренду приміщення, зв’язок, інтернет, поліграфію, виготовлення скриньок для збору коштів, канцелярські витрати.
Керівники підприємств, установ та організацій можуть також проінформувати самостійно або запросити волонтерів для ознайомлення колективу з програмою. Працівники підприємств можуть долучатися до програми в приватному порядку.
Для юридичних осіб:
Стаття 138.10.6 пункт а Податкового кодексу
«До складу витрат підприємства входять суми коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, добровільно перераховані (передані) протягом звітного року до Державного бюджету України або бюджетів місцевого самоврядування, до неприбуткових організацій, визначених у статті 157 Податкового кодексу України в розмірі, що не перевищує чотирьох відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року» .
- Донорська допомога:
Донорська кров – це важлива складова при лікуванні онкозахворювань. Хворим багато разів переливається кров, а при кровотечах тромбоконцентрат це єдине що може врятувати їм життя. Проте культура донорства в сучасній Україні занепала і препаратів крові катастрофічно не вистачає. Здати кров може здорова повнолітня особа з , нажаль, рівненською пропискою. Про те хто може бути донором крові детальніше описано на нашому сайті . Станція переливання приймає донорів по будням з 8 до 12 години. При здачі важливо наголосити що кров здається для потреб онкогематології РОДЛ та попередити волонтера про факт здачі за телефоном (098)21 88 104 – Юлія. Для того аби стати донором тромбоконцентрату і записатись в «Банк донорів крові» необхідно зв’язатись з волонтером та залишити свої анкетні данні. Просимо керівників підприємств, установ та організацій ставитись з розумінням до донорів з числа ваших підлеглих та сприяти їм, надаючи вихідні чи відпускаючи з роботи на час проведення життєвоважливої процедури. Також просимо сприяти поширенню культури донорства інформуючи працівників вашого підприємства чи установи або ж запрошуючи для цього волонтерів.
- Інформаційна підтримка:
- Керівників телеканалів, газет, радіо та інтернет-порталів просимо повідомити фонд про умови, площі та ефірний час який ви можете надати для поширення інформації про потреби конкретних дітей, відділення та фонд.
- Керівників рекламних агенцій та друкарень просимо повідомити, які рекламні площі , в яких об’ємах і якого виду поліграфічної продукції (друк на бігборд, сітілайт, брошури та візитки) ви готові виділити для соціальної реклами.
Онкозахворювання – це не вирок. Цих дітей ще можна врятувати! Їх порятунок – це певні суми та певні зусилля. Ми прагнемо достучатися до Ваших сердець і до Небес.
Благодійний фонд «Скарбниця Надії»
Волонтерська організація «Берегиня Рівненська»