Благодійний фонд Скарбниця Надії

Більше місяця пройшло після нашої акції, на якій ми сказали що ліки закінчуються.

Що змінилось за цей час?

1. Приїхав міністр і сказав, що ліки є, а наша лікарня не вміє комунікувати з іншими закладами. Коли Юрий Лазаревич говорив, що ліки для ВІЛ-інфікованих пацієнтів з липня купують благодійні організації, міністр сказав, що такого не може бути.

2. В лікарню надійшли деякі ліки. Наголошуємо на тому, що це не поставки 2020 року, це перерозподіл залишків з поставок 2018-2019 років.

Що маємо станом на 10 листопада?
1. Граноцид – це ліки, які треба всім онкохворим дітям, вони піднімають аналізи після хімії. Надійшло разом більше 120 флаконів з Одеси, Миколаєва та Охматдиту. Цих лікі вистачить орієнтовно місяців на три.
2. L-аспарагиназа – надійшов замінник Спектрила, вистачить на кілька місяців.
3. Онкаспар – Охматдит віддав нам 3 флакони. Самі розумієте, небагато.
4. Доксорубіцин – надійшло 30 флаконів по 50 мг з Миколаєва. Цього вистачить на місяців два-три.
5. Метотрексат – надійшло з Охматдиту 10 флаконів по 50 мг з терміном придатності до 11.2020. Тобто фактично нам віддали ліки, які можна було використати лише протягом місяця і їх одразу використали. По кількості – віддали мізер. Лише одній трирічній дитині на один курс хімії треба 26 таких флаконів. У нас дітей, які зараз потребують капання метотрексату четверо. Ми знайшли ліки у аптеках у більшому дозуванні, для двох дітей придбав фонд, для двох батьки впорались самі.
6. Холоксан 1 г – в лікарні залишився 1 флакон. Дівчинці з пухлиною піднебіння треба 6 таких флаконів. У дитини від ковіду нещодавно померла мама, тому ми будемо шукати гроші щоб купити їй ліки. Ціна питання близько 7 тисяч гривень за 5 флаконів хіміотерапії.
7. Пури-нетол – протягом всього жовтня лікарня веде переписку з однією з обласних лікарень в іншому регіоні. Обіцяють дати нам ліки, але документи поки що оформляються і переписуються. Пури-нетол ми роздаємо дітям безкоштовно з тих запасів, які нам висилає з Польщі Hanna Polyak. Потреба – близько 10 дітей по одній упаковці ліків на місяць.
8. Заведос – див. пункт 6. Та сама ситуація з перерозподілом. На 14 листопада треба два флакони для хлопчика, який нещодавно був в реанімації з ускладненнями і не може чекати, бо вже втратив багато часу.
9. Актемра – ліки для пацієнтів з ревматоїдним артритом. 87 флаконів препарату на нашу область перерозподілено зі Львова з поставки за 2019 рік. Це критично мало, орієнтовно на місяць.

Отож, після акції протесту МОЗ точково і аврально передав на Рівне окремі препарати. Це часткове гасіння пожежі, а не вирішення проблеми загалом.
Діти далі чекають поставок за 2020 рік.
Фото зі сторінки Inna Ivanenko

Якщо бажаєте допомогти – реквізити тут.
https://skarbnitsya.org/kontakty/rekvizyty/

Ваша email-адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*