Благодійний фонд Скарбниця Надії

ПРЕС-АНОНС  Шановні журналісти!

Запрошуємо Вас на акцію «100 літрів чорнил для Кабміну», під час якої активісти пацієнтських та антикорупційних організацій принесуть під стіни Кабміну бочки з чорнилами, щоб змусити уряд підписати необхідні документи для передачі закупівель ліків та вакцин міжнародним організаціям.

Акція  відбудеться в понеділок 9 жовтня о 9:30 за адресою: вул. Грушевського, 12/2, навпроти Кабінету Міністрів України.

Перед початком акції активісти проведуть короткий прес-брифінг, в якому візьмуть участь:

  • Дмитро Шерембей, БФ «Пацієнти України
  • Ніна Астафорова-Яценко, мама дитини, хворої на гемофілію
  • Ірина Литовченко, БФ «Таблеточки»
  • Олена Щербан, ГО «Центр протидії корупції»

Бочки зі 100 літрами чорнил буде адресовано Прем’єр-міністру України Арсенію Яценюку, Міністру охорони здоров’я Олександру Квіташвілі, Міністру фінансів Наталії Яресько, Голові Національного банку  Валерії Гонтарєвій із вимогою підписати підзаконні акти для передачі закупівель ліків та вакцин міжнародним організаціям.  Справа у тому, що півроку представники влади блокують та не підписують необхідні документи. Саме через це досі не підписано жодного договору з міжнародними організаціями: ЮНІСЕФ, ПРООН та Crown Agents. Так, передача закупівель ліків міжнародним організаціям знаходиться під загрозою.

Треба нагадати, що відповідний закон (№269-VIII) про передачу міжнародним організаціям закупівель медичних препаратів для хворих Парламент проголосував ще 19 березня цього року. Відповідні підзаконні акти мали бути затверджені до 25 травня 2015 року. Майже півроку через бюрократію, небажання чиновників зробити процес держзакупівель ліків та вакцин прозорим, триває саботаж з боку Кабміну щодо розробки та підписання відповідних документів. Нагадаємо, що ще 8 серпня Міністерство охорони здоров’я заявило, що у 2015 році міжнародним організаціям таким як ПРООН, ЮНІСЕФ, Crown Agents буде передано закупівлі ліків на 2.5 млрд. грн. за програмами ВІЛ/СНІД, туберкульоз, імунопрофілактика, дитяча онкологія/онкогематологія, доросла онкологія, вірусний гепатит, гемофілія та орфанні захворювання.

Контактна особа:

Альона Романюк 093 72 10 800; aliona.r@patients.org.ua

Марина Єнжиєвська 067 580 10 12  m.yenzhyevska@prhouse.com.ua

Ваша email-адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*