Благодійний фонд Скарбниця Надії

Відкритий лист Благодійного фонду “Таблеточки”

Вих. № 94/16 від 15.04.2016

Президенту України Порошенку П.О.

Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б.

Вельмишановний пане Президенте!

Шановний пане Прем’єр-міністре!

Опікунська рада НДСЛ «ОХМАТДИТ», Міжнародний Благодійний фонд «Таблеточки» та спільнота волонтерів, які допомогають онкохворим дітям, висловлююють Вам свою повагу та просять посприяти у вирішенні нагальної проблеми із забезпеченням онкохворих українських дітей медикаментами у рамках державних програм.

Вперше за 4 роки у січні  2016 року склалася ситуація, коли фонд «Таблеточки» був змушений розпочати допомогу медикаментами не тільки пацієнтам київських лікарень, а й онкохворим дітям з усієї країни. Якщо у 2015 році на закупівлю медикаментів онкохворим було виділено понад 4,5 мільйонів гривень, то лише за перших 3 місяці 2016 року на закупівлю медикаментів фондом було виділено 3,9 мільйонів гривень, з них 1,8 мільйона – у березні. Аналогічно кричущими є витрати на медикаменти й інших благодійних фондів, через що деякі змушені закривати програми допомоги на закордонне лікування, тим самим позбавляючи шансів на одужання тих дітей, котрим не можна допомогти в Україні.

Критичною є ситуація із забезпеченням пацієнтів дороговартісними препаратами: Авелокс, Алексан, Арис, Ванкоміцин, Граноцит, Зивокс, Тазпен, Темодал, Холоксан, Цитозар та десятками інших медикаментів, що входять до протоколів лікування онкохворих дітей. Більш того, із понад 90 найменувань медикаментів, які потрібні для лікування дітей, у залишках на лікарняних складах лишилось до 30% найменувань у мінімальній кількості.  І навіть ці ліки закінчаться вже за місяць.

В розвинених країнах від онкологічних заворювань видужують 85-90% дітей. В найкращі роки за вітчизняною статистикою таких дітей було всього 50%. Зараз державна влада своїми руками зменшує цей відсоток до 0%.

Один день лікування онкохворої дитини в блоці інтенсивної терапії коштує близько 5 000 гривень. Затримуючи процес проведення закупівель, держава приводить до зубожіння родин онкохворих дітей та позбавляє їх шансу зустріти наступний день народження разом.

БФ «Таблеточки», Опікунська рада НДСЛ «ОХМАТДИТ» та волонтери України, які допомогають онкохворим дітям, просять Вас посприяти пришвидшенню процедури державних закупівель через міжнародні організації, оскільки ситуація із забезпеченням медикаментами в регіонах та столиці є критичною. Ми просимо вас взяти це питання під власний контроль, оскільки від цих ліків залежать життя найнезахищеніших мешканців нашої держави – наших дітей.

Сподіваємось на ваше розуміння та допомогу!

З повагою,

Виконавчий директор    БФ «Таблеточки»                    Литовченко І.А.

Голова Опікунської ради НДСЛ «ОХМАТДИТ»                    Корчинська О.А.

Представники волонтерських спільнот та благодійних організацій:

Администратор сайту «Жити завтра» (www.Donor.org.ua), Олександр Брусиловський

Волонтери Інституту нейрохірургії ім. Ромоданова м. Києва Ірина Калашнікова, Оксана Решетнікова

Волонтер Богословська Валентина, Чернігів

БФ «Педіатри проти раку», Симчук Світлана, Кравчук Ольга, Ірина Борисенко

Волонтери онковідділення обласної дитячої клінічної лікарні №1, Харків, Тетяна Косолапова, Наталія Криволапова

БФ “СТОПРАК”, Марія Адамчук

Благодійна організація “Фонд допомоги онкохворим дітям “Разом до життя!”” Свобода Людмила, м. Житомир

БФ “Відкриті долоні”, Марія Шевченко

БФ «Помагаєм», Светлана Луцюк

Волонтер НДСЛ «Охматдит», Хомініч Анна

БФ «Аліса», Долгалев Ігор

БФ «Скарбниця Надії», Юлія Кутик

Волонтер Олександр Лихошва, Вінниця

БДФ “Подаруй дитині світ”, Федорова Світлана, Черкаси

Ваша email-адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*