Благодійний фонд Скарбниця Надії

За тиждень ми розповіли дві історії онкохворих діток – Михайлика та Марійки. Розповіли, що чиновники та можновладці забули про них. Розповіли, що шанси на одужання таких діток в рази і рази зменшуються без підтримки держави та області. Інколи ці шанси просто зникають.

Таких історій ми можемо розповідати не дві в тиждень, а набагато більше. Ми хочемо аби громада знала, хто відбирає шанс на життя у онкохворих діток. Ми хочемо аби чиновники нарешті почали виконувати свої прямі обов’язки. Ми хочемо аби в бюджеті Рівненської області знайшли кошти на медикаменти онкохворим дітям. Ми вимагаємо цього!

Голові Рівненської обласної ради
Депутатам Рівненської обласної ради

Звернення

Громадські організації, що вже шість років поспіль опікуються онкогематологічним відділенням Рівненської обласної дитячої лікарні, звертаються з проханням виділити кошти з бюджету області на закупівлю ліків для онкохворих дітей.

Звертаємо Вашу увагу на те, що ситуація із забезпеченням медикаментами онкохворих дітей у 2016 році набула вкрай небезпечного для життя хворих дітей становища. Ще й досі не відбулися закупівлі по Державній програмі «Дитяча онкологія». Не відбулись такі закупівлі і у 2015 році, не зважаючи на активну позицію пацієнтських організацій. Програма «Діти Рівненщини» припинила функціонування у 2015 році. І вже зараз родини важкохворих дітей кинуті напризволяще.

У період з 2010 по 2105 р.р. завдяки Обласній програмі «Діти Рівненщини» та Державній програмі «Дитяча онкологія» відділення онкогематології було частково забезпечене медикаментами. Велика частина витрат на ліки все одно лягала на плечі батьків та волонтерів і благодійників. Та ситуація, яка склалась у 2016 році вертає наше суспільство на кілька років назад, коли лікування онкохворої дитини буде виключно проблемою родини.

В серпні 2015 року Наглядова Рада РОДЛ зверталась до РОДА щодо розроблення нової програми «Діти Рівненщини». Начальником УОЗ було видано наказ по створенню робочої групи для розробки проекту програми «Діти Рівненщини» на 2016-2017 роки, визначено термін – до 10.12.2015 року та контроль виконання покладено на заступника начальника УОЗ РОДА – Добровольського І.Я. Також в листопаді 2015 року УОЗ надало інформацію, що проект програми орієнтовно мав розробитись до ІІ декади грудня 2015 року.

Станом на квітень 2016 року і досі відсутня Обласна програма «Діти Рівненщини», закупівлі за Державною програмою «Дитяча онкологія» не відбулися, а діти і далі продовжують хворіти та потребувати ліків.

Ми, представники громадських організацій, що опікуються онкохворими дітьми в Рівненській області, та члени НР РОДЛ, просимо:
1) Прийняти поправки до бюджету на 2016 рік і виділити 2 500 000 грн. для закупівлі життєво необхідних ліків для потреб онкогематологічного відділення РОДЛ.
2) Створити комісію з закупівлі ліків за кошт обласного бюджету і для забезпечення громадського контролю за витратою коштів включити до її складу 3 представників НР РОДЛ.
3) Вимагати з УОЗ РОДА нарешті виконати взяте на себе зобов’язання з розробки програми, що замінить програму «Діти Рівненщини», позаяк складається враження, що чиновники навмисне саботують розробку цієї програми.
13.04.2016р.

Голова правління БФ «Скарбниця Надії»
Ю. М. Кутик
Керівник ГО «Берегиня Рівненська»
О. О. Петровський
Директор РОЧБО «Серце дітям України»
М. А. Кузмічова
Керівник РММГО «Новий рівень»
С. Г. Терентьєв
Виконавчий директор ГО «Правова асоціація «Паритет»
Я. О. Шавловський
Керівник ГО «Нова генерація»
Ю.В.Дубень
Журналіст телеканалу ІНТЕР, громадський активіст
І. О. Білецька

Ваша email-адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*